Rezultati VI Festivala / Results the 6th Festival

kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Popović Vasja 96,50 I nagrada
2 Dabović Lana-Asiju 92,25 I nagrada
3 Janković  Jovana 87,00 II nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Ravnik Gregor 98,75 I nagrada
2 Davidovičius Edgaras 98,33 I nagrada
3 Pavlova Elizabeta 94,25 I nagrada
4 Bondarenko  Kšištof 94,00 I nagrada
5 Ćabak Vladimir 93,25 I nagrada
6 Miljenović  Jovana 90,50 I nagrada
7 Perunović  Olivera 90,00 I nagrada
8 Mančić Ivana 89,50 II nagrada
9 Krivokapić Jelena 85,00 II nagrada
10 Davidovski Nikola 83,50 II nagrada
11 Vulić  Jelena 83,50 II nagrada
12 Stojmenovski  Dimitar 82,75 II nagrada
13 Micev Kristijan 79,75 III nagrada
14 Ilieva Anika 78,50 III nagrada
15 Merdžo Hrvoje 74,00 III nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Rađenović Tamara 99,25  Laureat
2  Pušara Nikolina 97,25  I nagrada
3  Jovović Nataša 90,75  I nagrada
4  Poljak  Antea 87,50  II nagrada
5  Samardžić Dunja 86,00  II nagrada
6  Dabović Maja 82,75  II nagrada
7  Ledić Karla 82,75  II nagrada
8  Zarinska Natali 74,75  II nagrada
9  Beslać Leo 74,00  III nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1  Plazačić Ivan 95,50 I nagrada
2  Filipović Mario 92,00 I nagrada
3  Mrzlić Antonio 90,25 I nagrada
4  Gracej Nina 83,50 II nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1  Bolta Olivera 92,00 I nagrada
2  Biserčić Vanja 90,00  I nagrada
3  Petronijević Emilija 79,50 III nagrada
4  Jarak Monija 75,75 III nagrada
5  Grujić Ivana 69,00 pohvala
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Kocharova Julietta 94,00 I nagrada
2 Tirnanić Nevena 94,00 I nagrada
3 Alivojvodić Aleksandra 91,00 I nagrada
4 Hardy Veronika 88,25 II nagrada
5 Minić Emilija 80,25 II nagrada
6 Mitrovska Maja 74,00 III nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1  Mitić Marija 97,67 I nagrada
2  Platonova Ekaterina 94,25 I nagrada
3  Paulić Josip 90,00 I nagrada
4  Mihelić Iva 77,75 III nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Vanja Biserčić i Ivan Plazačić 89,00 II nagrada
2 Poljak Antea i Ledić  Karla 79,50 III nagrada

NAGRADE VI MEĐUNARODNOG FESTIVALA “BRUNA ŠPILER”  / Awards for 6th International Festival „BRUNA ŠPILER“

Prvonagrađenim takmicarima NVO “BRUNA” dodjeljuje knjigu Brune Špiler: „UMJETNOST SOLO PJEVANJA”

LAUREAT FESTIVALA

Rađenović Tаmаra – sopran
Klasa: Edita Garčević Koželj
Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana – Slovenija

PRVA NAGRADA U IV KAT. / FIRST PRIZE IN 4th CATEGORY

Mitić Mаrija – sopran
Klasa: Peter Maus
Universität der Künste Berlin, Berlin-Charlottenburg – Germany

NAGRADA RADMILE SMILJANIĆ / Award from Art Director Radmila Smiljanić

Biserčić Vanja – tenor
Klasa: Tatjana Bajalica
Beograd, Srbija

vikend boravak za dvije osobe /Special award- weekend stay for two persons

Uroš Ugarković
korepetitor

NAJLJEPŠI ŽENSKI GLAS / Best Female Voice

Platonova Ekaterina – mezzosopran
Klasa: Svetlana Livshina
Нижегородская государственная консерватория М.И. Глинки, Нижний Новгород – Русия

NAJLJEPŠI MUŠKI GLAS / Best Male Voice

Filipović Mario – tenor
Muzička akademija sveučilišta u Zagrebu – Hrvatska
Klasa: Cynthia Hansell – Bakić

STIPENDIJA ZA INTERNACIONALNI OPERSKI FESTIVAL „OPER – ODER – SPREE“ u Beeskowu / Nemačka LIED/OPERA

stipendija obuhvata tronedeljni boravak u Nemačkoj, smještaj, časove pjevanja, tehnike disanja, glume i scenskog pokreta, koncert lida, 4 kolažne operske predstave i dva koncerta sa orkestrom

Plazačić Ivan – bariton
Klasa: Tatjana Bajalica

Ravnik Gregor – tenor
Glasbena šola Koper – Koper – Slovenija
Klasa: Tanja Grlica

Asocijacija „PARADE“ – Francuska

dodeljuje stipendiju najuspešnijoj interpretatorki francuske muzike

Pušara Nikolina – sopran
ŠOSMO “Vida Matjan” – Kotor – Crna Gora
Klasa: Mirela Šćasni

Operosa Opera Festival dodjeljuje nagrade

Pavlova Elizabeta -sopran
ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ – Штип – Македонија
Klasa: Violeta Arsovska

Ravnik Gregor – tenor
Glasbena šola Koper – Koper – Slovenija
Klasa: Tanja Grlica

Bondаrenko Kšištof –  baritone
„Lithuanian Music and Theatre Academy“ – Vilnius – Lithuania
Klasa: Deividas Staponkus

Alivojvodić Aleksandra – sopran
Fakultet muzičke umetnosti – Beograd – Srbija
Klasa: Ljudmila Gross-Popović

SPECIJALNA NAGRADA “BRUNE ŠPILER” za njboljeg mezzosoprana u koncertnoj muzici

Platonova Ekaterina – mezzosopran
Нижегородская государственная консерватория М.И. Глинки, Нижний Новгород – Русия
Klasa: Svetlana Livshina

ŽIRI ŠESTOG MEĐUNARODNOG FESTIVALA SOLO PJEVAČA / JURY OF SIXTH  FESTIVAL

  1. Snežana NENA BRZAKOVIĆ
  2. Miomira  VITAS
  3. Katherine HAATAJA
  4. Deividas STAPONKUS

sekretar žirija: Milica Zdravković