Rezultati VII Festivala / Results the 7th Festival

Rezultati VI Festivala / Results the 6th Festival

kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Popović Vasja 96,50 I nagrada
2 Dabović Lana-Asiju 92,25 I nagrada
3 Janković  Jovana 87,00 II nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Ravnik Gregor 98,75 I nagrada
2 Davidovičius Edgaras 98,33 I nagrada
3 Pavlova Elizabeta 94,25 I nagrada
4 Bondarenko  Kšištof 94,00 I nagrada
5 Ćabak Vladimir 93,25 I nagrada
6 Miljenović  Jovana 90,50 I nagrada
7 Perunović  Olivera 90,00 I nagrada
8 Mančić Ivana 89,50 II nagrada
9 Krivokapić Jelena 85,00 II nagrada
10 Davidovski Nikola 83,50 II nagrada
11 Vulić  Jelena 83,50 II nagrada
12 Stojmenovski  Dimitar 82,75 II nagrada
13 Micev Kristijan 79,75 III nagrada
14 Ilieva Anika 78,50 III nagrada
15 Merdžo Hrvoje 74,00 III nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Rađenović Tamara 99,25  Laureat
2  Pušara Nikolina 97,25  I nagrada
3  Jovović Nataša 90,75  I nagrada
4  Poljak  Antea 87,50  II nagrada
5  Samardžić Dunja 86,00  II nagrada
6  Dabović Maja 82,75  II nagrada
7  Ledić Karla 82,75  II nagrada
8  Zarinska Natali 74,75  II nagrada
9  Beslać Leo 74,00  III nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1  Plazačić Ivan 95,50 I nagrada
2  Filipović Mario 92,00 I nagrada
3  Mrzlić Antonio 90,25 I nagrada
4  Gracej Nina 83,50 II nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1  Bolta Olivera 92,00 I nagrada
2  Biserčić Vanja 90,00  I nagrada
3  Petronijević Emilija 79,50 III nagrada
4  Jarak Monija 75,75 III nagrada
5  Grujić Ivana 69,00 pohvala
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Kocharova Julietta 94,00 I nagrada
2 Tirnanić Nevena 94,00 I nagrada
3 Alivojvodić Aleksandra 91,00 I nagrada
4 Hardy Veronika 88,25 II nagrada
5 Minić Emilija 80,25 II nagrada
6 Mitrovska Maja 74,00 III nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1  Mitić Marija 97,67 I nagrada
2  Platonova Ekaterina 94,25 I nagrada
3  Paulić Josip 90,00 I nagrada
4  Mihelić Iva 77,75 III nagrada
kandidat – name bodovi – points nagrada – prize
1 Vanja Biserčić i Ivan Plazačić 89,00 II nagrada
2 Poljak Antea i Ledić  Karla 79,50 III nagrada

NAGRADE VII MEĐUNARODNOG FESTIVALA “BRUNA ŠPILER”  /  Awards for 7th International Festival „BRUNA ŠPILER“

Prvonagrađenim takmicarima NVO “BRUNA” dodjeljuje knjigu Brune Špiler: „UMJETNOST SOLO PJEVANJA”

LAUREAT FESTIVALA/ FESTIVAL LAUREATE

Strmole Matjaž– bariton
Klasa: Matjaž Robavs
Zavod Sv.Stanislava – Glasbena šola – Ljubljana – Slovenija

PRVA NAGRADA U IV KAT. / FIRST PRIZE IN 4th CATEGORY

Župić Božo – bass
Klasa: Nelli Manuilenko ,Giorgio Surjan
Diplomirao glazbenu akademiju u Splitu i Zagrebu – Hrvatska

NAJBOLJI DUET ili ANSAMBL / BEST DUET or ENSEMBLE

Kamerni ansambl “Be Ba Mi Shi Wa”
Klasa: Edita Garčević Koželj
Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana – Slovenija

NAGRADA RADMILE SMILJANIĆ / Award from Art Director Radmila Smiljanić

Arsen Čarkić, vanredni profesor

NAJLJEPŠI ŽENSKI GLAS / Best Female Voice

Jovović Nataša sopran
Klasa: Zorana Latković
Umjetnička škola za muziku i balet „Vasa Pavić”
Podgorica – Crna Gora

NAJLJEPŠI MUŠKI GLAS / Best Male Voice

Milisavljević Marko – bariton
Klasa: Aleksandra Ristić
Fakultet umetnosti u Nišu – Srbija

STIPENDIJA ZA INTERNACIONALNI OPERSKI FESTIVAL „OPER – ODER – SPREE“ u Beeskowu / Nemačka LIED/OPERA

stipendija obuhvata tronedeljni boravak u Nemačkoj, smještaj, časove pjevanja, tehnike disanja, glume i scenskog pokreta, koncert lida, 4 kolažne operske predstave i dva koncerta sa orkestrom

Ternifi Nadia – sopran
Klasa: Edita Garčević Koželj
Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana – Slovenija

Strmole Matjaž– bariton
Klasa: Matjaž Robavs
Zavod Sv.Stanislava – Glasbena šola – Ljubljana – Slovenija

Asocijacija „PARADE“ – Francuska dodeljuje stipendiju najuspešnijoj interpretatorki francuske muzike

nagrada uključuje plaćenu avionsku kartu, boravak , učesce na kamernom koncertu, susreti sa poznatim muzičarima i organizatorima drugih manifestacija…u okviru Festivala posvećenog Eriku Satie-u

Kastelic Eva – sopran
Klasa: Barbara Jernejčič-Fürst
Akademija za glasbo Ljubljana – Slovenija

Članovi žirija/The Jury

  1. Snežana Savičić-Sekulić, sopran
  2. Edita Gačević-Koželj, mezzosopran
  3. Prof. KS Peter Maus, tenor
  4. Deividas Staponkus, bariton

Milica Zdravković, sekretar žirija